SUPER OFERTA: Egipt 5* cena 1992 PLN/os.

 
konsultant
Masz pytania ?
Porozmawiaj z
konsultantem
Bilety lotnicze
Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Bilety autokarowe
Bilety promowe
Bilety promowe
Wynajem  samochodów
Wynajem samochodów
Wczasy i wycieczki
Wczasy i wycieczki
Transfery na lotnisko
Transfery na lotnisko
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Rezerwacja hoteli
Rezerwacja hoteli
Karty
Karty
ZAREZERWUJ / KUP TERAZ

W naszej ofercie również:

Korzystamy z systemu:

Posiadamy certyfikat:


Drukuj

WYCIECZKA AUSTRIA- SŁOWACJA NAD BRZEGIEM DUNAJU (4dni)

 

Wyjazd: Warszawa

Transport: Autokar

Wyżywienie:  Śniadanie i obiadokolacje

Liczba dni: 4d / 3n

Typ wycieczki: Objazdowa

 

Cena: 749 zł / os

 

Zwiedzane miasta i  obiekty:

Bratysława - Wiedeń - Krems - Stein - Opactwo w Melk - Grinzing
- Zamek w Bratysławie
- Cesarskie rezydencje Wiednia
- Kolacja na Grinzingu
- Opactwo Benedyktynów w Melk
- Naddunajskie perły - Krems- Stein
- Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński

 

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Bratysławy - krótkie zwiedzanie stolicy Słowacji Stare Miasto, zamek, czas wolny. Przejazd w okolice Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


2 dzień
Po śniadaniu przejazd do Krems - Stein - najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położnego nad Dunajem, perły architektury renesansowej. Krems leży na krańcu słynnej doliny Wachau - rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Spacer po miasteczku, a następnie przejazd autokarem do Melk lub rejs statkiem po Dunaju*, słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków i opactw. Melk to drugie co do wielkości opactwo Benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy; z dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Klasztor Benedyktynów z przepięknym barokowym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła należy do najwspanialszych obiektów architektonicznych Europy. W godzinach popołudniowych przejazd do dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn, spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym. Objazd miasta autokarem Ringstrasse- wspaniały bulwar wiedeński, mogą tu Państwo podziwiać okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz - wzorowany na Ratuszu w Brukseli. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


3 dzień
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania stolicy Austrii Belweder z pięknymi ogrodami, wprawiające w zdziwienie budowle Hundertwassera, kościół Karola Boromeusza, spacer po Centrum - gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynna ze swoich kolorowych dachówek, Hofburg - rezydencja cesarska, Ulica Graben, Plac św. Szczepana oraz Karntnerstrasse- wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Czas wolny. Po południu przejazd na jedno z okolicznych wzgórz Lasku Wiedeńskiego - Kahlenberg, w miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń. Rozpościera się stąd piękny widok na całe miasto. Przejazd do dzielnicy Grinzing, tradycyjnej wioski winiarzy słynącej z niezliczonej ilości restauracji, winiarni, kafejek. Dla chętnych kolacja w typowej gospodzie z winem i muzyką. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.


4 dzień
Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Trasa przejazdu: Katowice - Wiedeń (ok. 450 km) - ok. 9 godz. W trakcie podróży przerwa na posiłek na Słowacji - orientacyjny koszt posiłku ok. 10 EUR.
W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki - gorący posiłek ok. 10 EUR.
*Rejs statkiem po Dunaju możliwy w okresie maj - październik. W przypadku grup mniejszych niż 30 osób transport odbywał się będzie mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją.

 

UWAGI

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników i system Alma Tour Guide - ok. 65 EUR, rejsu statkiem po Dunaju - ok. 22 EUR, kolacji z winem i muzyką - ok. 27 EUR. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji na Grinzingu najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

 

WYCIECZKA AUSTRIA – SŁOWACJA ( WIEDEŃ I OKOLICE)

 

Wyjazd: Warszawa

Transport: Autokar

Wyżywienie: Śniadanie i obiadokolacje

Rodzaj wycieczki: Objazdowa

Liczba dni:  4d / 3n

Cena: 849 zł / os.

 

Zwiedzane miasta i obiekty:

Bratysława - Wiedeń - Krems - Stein - Opactwo w Melk - Grinzing
- Zabytki Bratysławy
- Cesarskie rezydencje Wiednia Hofburg i Schonbrunn
- Dolina Wachau - najpiękniejszy zakątek Austrii
- Opactwo Bendyktynów w Melku
- Tysiącletnie Krems- Stein
- Bez nocnych przejazdów

 

PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Bratysławy - krótkie zwiedzanie stolicy Słowacji Stare Miasto i Pałac Biskupi, czas wolny. Przejazd w okolice Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.


2 dzień
Po śniadaniu przejazd do Krems- Stein - najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położonego nad Dunajem, perły architektury renesansowej. Miasto leży na krańcu słynnej doliny Wachau - rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Spacer po miasteczku, a następnie przejazd autokarem do Melk lub rejs statkiem po Dunaju*, słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków i opactw. Melk to drugie, co do wielkości opactwo Benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy; z dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Klasztor Benedyktynów z przepięknym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła należy do najwspanialszych obiektów architektury baroku w Europie. Następnie przejazd do dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schonbrunn, spacer po romantycznym parku z Gloriettą - punktem widokowym. Objazd miasta autokarem Belweder z pięknymi ogrodami, Ringstrasse - wspaniały bulwar wiedeński, mogą tu Państwo podziwiać okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz- wzorowany na Ratuszu w Brukseli. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


3 dzień
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania stolicy Austrii wprawiające w zdziwienie budowle Hundertwassera, kościół Karola Boromeusza, spacer po Centrum - gotycka Katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek, Hofburg - rezydencja cesarska, Ulica Graben, Plac św. Szczepana oraz Karntnerstrasse - wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami. Czas wolny. Po południu przejazd na jedno z okolicznych wzgórz Lasku Wiedeńskiego - Kahlenberg w miejsce, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń - rozpościera się stąd niepowtarzalny widok na całe miasto. Przejazd przez dzielnicę Grinzing (tradycyjną wioskę winiarzy słynącą z niezliczonej ilości restauracji, winiarni, kafejek) na Prater - ogromny park, można tu znaleźć wszelkiego rodzaju atrakcje począwszy od różnych kolejek, poprzez strzelnice i salony gier skończywszy na tunelach śmiechu. Czas wolny. Powrót do hotelu na uroczystą kolację, nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu przejazd do centrum Wiednia, poranny spacer uliczkami zaspanego centrum miasta, między innymi pod pomnik Johanna Straussa (syna), autora walca "Nad pięknym, modrym Dunajem". Około południa wyjazd do kraju. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 

Informacje praktyczne:

Trasa przejazdu: Katowice - Wiedeń (ok. 450 km) - ok. 9 godz. W trakcie podróży przerwa na posiłek na Słowacji - orientacyjny koszt posiłku ok. 10 EUR.
W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki - gorący posiłek ok. 10 EUR.
*Rejs statkiem po Dunaju możliwy w okresie maj - październik.

 

Uwagi:

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników i systemu Alma Tour Guide- ok. 65 EUR, rejsu statkiem po Dunaju- ok. 22 EUR. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Newsletter

Wysyłka ofert wycieczek i wczasów, przygotowanych specjalnie dla Ciebie.
Wysyłka pozostałych ofert turystycznych (np. promocje lotnicze, nowe usługi itp.)

Sieci

Copyright 2019 Maxima | wykonanie strony opentechnologies.pl