SUPER OFERTA: Egipt 5* cena 1992 PLN/os.

 
konsultant
Masz pytania ?
Porozmawiaj z
konsultantem
Bilety lotnicze
Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Bilety autokarowe
Bilety promowe
Bilety promowe
Wynajem  samochodów
Wynajem samochodów
Wczasy i wycieczki
Wczasy i wycieczki
Transfery na lotnisko
Transfery na lotnisko
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Rezerwacja hoteli
Rezerwacja hoteli
Karty
Karty
ZAREZERWUJ / KUP TERAZ

W naszej ofercie również:

Korzystamy z systemu:

Posiadamy certyfikat:


Drukuj

WYCIECZKA LITWA – CUDOWNE WILNO ( 5 dni)

 

Wyjazd: Warszawa

Transport: autokar

Wyżywienie: Śniadanie i obiadokolacje

Liczba dni: 5d / 4n

Typ wycieczki: Objazdowa

Cena : 799 zł / os.

 

Zwiedzane miasta i obiekty:

Wilno - Kowno - Troki
- Barokowe zabytki Wilna
- Stare Miasto w Kownie
- Malowniczy zamek w Trokach
- Nostalgiczny litewski krajobraz
- Ostra Brama z cudownym obrazem NMP

 

PROGRAM WYCIECZKI

 

1 dzień
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy.


2 dzień
Przejazd do Kowna - zwiedzanie Aleja Wolności, pomnik Witolda, gmach dawnej prezydentury, katedra, Plac Ratuszowy z "Białym Łabędziem", kolegium jezuickie, w którym nauczał Adam Mickiewicz, panorama Starego Miasta i rzeki Niemen. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, dla chętnych spacer po wileńskiej starówce, czas wolny, przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.


3 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Litwy autokarem barokowy kościół św. Piotra i Pawła - piękna fasada, a przede wszystkim sztukaterie przedstawiające sceny rodzajowe - ponad 2 tysiące postaci w niepowtarzalnych pozycjach. Przejazd do Trok - zwiedzanie malowniczo położonego na wysepce zamku, mającego opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Czas wolny - możliwość degustacji tzw. kibinów - przysmaków kuchni karaimskiej. Powrót do Wilna - zwiedzanie cmentarza na Rossie, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


4 dzień
Po śniadaniu piesze zwiedzanie Wilna Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława, Zaułek Gotycki - kościół św. Anny - perełka architektoniczna, o której Napoleon powiedział "Ten kościół mógłbym na rękach zanieść do Paryża", kościół Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Zwiedzanie Muzeum Mickiewicza, Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św. Janów. Spacer uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej, czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania ulica Niemiecka, polski kościół św. Ducha, Plac Ratuszowy, dawny klasztor Bazylianów z Celą Konrada - bohatera "Dziadów" Mickiewicza, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama - symbol miasta - jedyna zachowana brama miejska ze średniowiecznych murów obronnych (w kaplicy znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej - najważniejsze miejsce kultu religijnego Litwy), czas wolny, dla chętnych przejazd na kolację regionalną. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.


5 dzień
Powrót do Polski w godzinach porannych.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Trasa przejazdu: Białystok - Kowno (ok. 250 km) - ok. 5 godz.
W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na posiłki - gorący posiłek ok. 12 - 15 EUR.

 

UWAGI

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników i systemu Alma Tour Guide oraz degustacji w Trokach - ok. 30 EUR, opłaty za kolację regionalną ok. 15 EUR. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty, chęci wykupienia kolacji regionalnej najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.

Newsletter

Wysyłka ofert wycieczek i wczasów, przygotowanych specjalnie dla Ciebie.
Wysyłka pozostałych ofert turystycznych (np. promocje lotnicze, nowe usługi itp.)

Sieci

Copyright 2019 Maxima | wykonanie strony opentechnologies.pl