SUPER OFERTA: Egipt 5* cena 1992 PLN/os.

 
konsultant
Masz pytania ?
Porozmawiaj z
konsultantem
Bilety lotnicze
Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Bilety autokarowe
Bilety promowe
Bilety promowe
Wynajem  samochodów
Wynajem samochodów
Wczasy i wycieczki
Wczasy i wycieczki
Transfery na lotnisko
Transfery na lotnisko
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Rezerwacja hoteli
Rezerwacja hoteli
Karty
Karty
ZAREZERWUJ / KUP TERAZ

W naszej ofercie również:

Korzystamy z systemu:

Posiadamy certyfikat:


Drukuj

WYCIECZKA  NIEMCY – MONACHIUM I ZAMKI LUDWIKA BAWARSKIEGO ( 5 dni)

 

Wyjazd: Poznań

Transport: Autokar

Ilość dni: 5 dni

Cena 945 zł / os

 

TRASA:

Monachium - Neuschwanstein - Hohenschwangau - Garmisch-Partenkirchen - Ratyzbona - Norymberga - Bamberg – Bayreuth

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1            
Po przekroczeniu granicy nocny przejazd przez terytorium Czech i Niemiec.

Dzień 2            
MONACHIUM Przyjazd do Monachium - stolicy Bawarii w godzinach rannych. W programie: przed południem zwiedzanie obiektów i stadionu letniej olimpiady w 1972 roku, po południu zamku Wittelbach i spacer po Starym Mieście (Marienplatz) z pięknym starym ratuszem.

Dzień 3            
NEUSCHWANSTEIN - HOHENSCHWANGAU - GARMISCH-PARTENKIRCHEN Przejazd Romantyczną Drogą do wspaniałych, bajkowych zamków królewskich Ludwika II Bawarskiego - Neuschwanstein (zwiedzanie) i Hohenschwangau gdzie Ludwik spędził dzieciństwo i młodość. Krótka wizyta w Garmich-Partenkirchen - stolicy Alp Bawarskich, miasta zimowych igrzysk olimpijskich, gdzie podziwiać będziemy ulice z pięknym wzornictwem na budynkach oraz skocznię olimpijską.

 Dzień 4       
RATYZBONA - NORYMBERGA Zwiedzanie Ratyzbony z przepiękną Starówką z kamieniczkami bogatych niemieckich mieszczan i gotycką Katedrą. W programie zwiedzania Norymbergi: Kaiserburg - stare miasto z ratuszem, dom Durera, rzeźby Wita Stwosza w kościele Św. Wawrzyńca.

Dzień 5                 
BAMBERG - BAYREUTH Przedpołudniem spacer uliczkami przepięknego Bambergu i wizyta w teatrze operowym w Bayreuth - miejscu sławnego festiwalu wagnerowskiego. Tranzyt przez Czechy. Zakończenie wycieczki.
 

 

Cena zawiera:

-  3 noclegi w hotelach klasy turystycznej (ok.Pilzna x 1, ok.Monachium x 1, ok. Pilzna x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami.
- Śniadania (3) i obiadokolacje (3). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
- Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i video. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
- Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.
- Opieka Pilota

 

Cena nie zawiera:

-          gwarantowane miejsce w pokoju 1-osobowym 450 PLN

-          Wydatki programowe - Wstępy + przewodnicy miejscowi około 85 euro.

 

WYCIECZKA NIEMCY – ZAMKI BAWARII ( 5 dni)

 

Wyjazd: Poznań

Transport: Autokar

Wyżywienie:  Śniadania i obiadokolacje

Liczba dni : 5d / 3n

Cena: 960 zł / os.

 

PROGRAM WYCIECZKI

1. DZIEŃ            
Zbiórka i wyjazd z Polski w godzinach wieczornych.


2. DZIEŃ            
Przyjazd nad Jezioro Chiemsee. Jest to największe bawarskie jezioro, zwane również "Morzem Bawarskim" - rejs statkiem. Na jeziorze Chiemsee znajdują się 3 wyspy - dwie z nich Herreninsel z zamkiem Herrenchiemsee z najpiękniejszą galerią luster i królewską sypialnią oraz Fraueninsel z Klasztorem - Opactwo benedyktynów,które otoczone jest pięknym krajobrazem Alp Bawarskich. Wyspa ma około 12 hektarów. Można ją obejść w ciągu 20 minut wygodnymi ścieżkami wzdłuż brzegu. Na wyspie znajduje się 50 domów i 250 mieszkańców. Mieszkają tutaj artyści, u których można kupić ciekawe dzieła sztuki. Przejazd do miasteczka Walchensee, wyjazd kolejką Herzogstand nad jeziorem Walchensee (przepiękne jezioro o cudownym kolorze) na szczyt Fahrenberg 1.600 metrów. Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.


3. DZIEŃ      
Śniadanie. Przejazd na Zamek Linderhof "Królewska Villa" Ludwika II - powstał jako myśliwski dom ojca Maximiliana II. Budynek ten został powiększony w latach 1870 - 1872. W 1874 roku zewnętrzna fasada została obłożona kamieniem, a stary domek myśliwski w zamku został zburzony i na nowo odbudowany w parku królewskim. Następnie przejazd na Zamek Neuschwanstein - jest to nowoczesna technologia w średniowiecznej architekturze. Dziś należy on do najczęściej odwiedzanych zamków w Europie. Około 1,3 miliona osób odwiedza każdego roku "zamek Króla bajki". Po zamkach zapraszamy do regionu z najpiękniejszymi zabytkami natury w Bawarii - Wąwóz Partnach, jego długość wynosi ok. 700 m a ściany o wysokości do 80m. Zimą można podziwiać tutaj ogromne sople lodowe. Rocznie przybywa tutaj ok. 200.000 tys. turystów. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen, gdzie warto przespacerować się wąskimi uliczkami, aby podziwiać tradycyjną architekturę góralską z barokowymi kościołami.


4. DZIEŃ      
Śniadanie. Będąc w Bawarii nie można ominąć Monachium gdzie znajduje się zamek Nymphenburg z przepięknym ogrodem botanicznym, Plac Mariacki, charakterystyczna katedra Frauenkirche, tętniący życiem Viktualienmarkt, stadion Olimpijski. Spacer po artysty-cznej dzielnicy Schwabing, po ogrodzie angielskim czy wzdłuż rzeki Isar. Pobyt w Monachium w okresie wiosenno-letnim nie może obyć się bez wizyty w jednym z ogródków piwnych, bez degustacji tradycyjnego piwa pszennego i precelków. Przejazd do Norymbergi, gdzie ponad miastem góruje kompleks trzech budowli zamkowych, składający się zamku cesarskiego (Kaiserburg) zamku burgrabiego (Burggrafenburg) i zamku miejskiego (Stadtburg). Na rynku staromiejskim (Hauptmarkt) wznosi się renesansowy ratusz (Rathaus) oraz dwa gotyckie kościoły - św. Sebalda (Sebaldskirche) z grobem świętego patrona i kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche), z figurkami siedmiu książąt, składających hołd cesarzowi, które pojawiają się każdego dnia w południe na zegarze w portalu świątyni. Nieopodal rynku, za rzeką Pegnitz wznosi się kolejny przykład architektury gotyckiej kościół św. Wawrzyńca (St. Lorenz)z imponującym tabernakulum oraz piękną rzeźbą Wita Stwosza Englischer Gruß. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski.


5. DZIEŃ            
Przyjazd do Polski w godzinach rannych. Zakończenie wycieczki.

 

Świadczenia:

Opieka pilota / Wyżywienie 2 śniadania + 2 obiadokolacje / Zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu**, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami / Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, dvd) / Ubezpieczenie NNW (15.000 zł ) + KL (10.000 EURO) + bagażu (1.000 zł)

 

Uwagi

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz miejscowych przewodników (ok.75 Euro).

 

WYCIECZKA BERLIN – POCZDAM – DREZNO ( 5 dni)

 

Wyjazd: Poznań

Transport: autokar

Wyżywienie:  Sniadania

Cena: 1064 zł / os

 

Trasa wycieczki:

NIEMCY SZWAJCARIA
Trasa zagraniczna: Poczdam - ok. Berlina (4) - Berlin – Drezno

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1           
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przyjazd do Berlina, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

Dzień 2            
Śniadanie. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie wybranych obiektów zespołu pałacowego Sanssouci, spacer po parku Sanssouci z nowym pałacem, oranżerią, belwederem, chińską herbaciarnią. Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945 r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Następnie rosyjska kolonia Alekxandrowka, czeskie osiedle tkaczy Nowawes i Dzielnica Holenderska z antykwariatami, restauracjami i kawiarniami. Przejazd pod wieżę Einsteina na górze Telegrafenberg. Obiadokolacja (fakultatywnie), przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3            
Śniadanie. Przejazd na miejsce spotkania z przewodnikiem i zwiedzanie Berlina: zamek Charlottenburg - barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w., Plac Poczdamski z supernowoczesną architekturą stworzoną przez wybitnych architektów, Kurfuerstendamm, Reichstag, Muzeum Muru Berlińskiego (Haus am Checkpoint Charlie), Brama Brandenburska, Pomnik Holokaustu. Spacer aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i centralnego placu Berlina Alekxanderplatz. Wizyta na wyspie muzeów, zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego z najwpsanialszymi zbiorami sztuki starożytnej. Obiadokolacja ( fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4                 
Śniadanie. Przejazd do Drezna, zwiedzanie wybranych zbiorów sztuki: Gruenes Gewoelbe - jeden z najwspanialszych skarbców świata, Pałac Zwinger (Galeria Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany). Spacer po Starówce: Semperoper, Hofkirche, Residenzschloss. Obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5                 
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, rejs stateczkiem po Szprewie, ostatni objazd autokarem miasta, powrót do Polski. Przyjazd do poszczególnych miejscowości w kraju.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

DOPŁATY

Dopłata do pokoju 1 - os.: 370 zł
Dopłata do 4 kolacji: 290 zł
Zniżka dla dziecka do 12 lat na dostawce w pokoju z 2 os.: 100 zł

 

Cena obejmuje

4 noclegi w hotelu**/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
4 śniadania
przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, wideo, wc)
ubezpieczenie
opiekę pilota

 

Cena nie obejmuje

biletów wstępu do muzeów i innych obiektów, przewodników miejscowych oraz rejsu stateczkiem po Szprewie - orientacyjny koszt: ok. 90 EUR

Newsletter

Wysyłka ofert wycieczek i wczasów, przygotowanych specjalnie dla Ciebie.
Wysyłka pozostałych ofert turystycznych (np. promocje lotnicze, nowe usługi itp.)

Sieci

Copyright 2019 Maxima | wykonanie strony opentechnologies.pl