SUPER OFERTA: Egipt 5* cena 1992 PLN/os.

 
konsultant
Masz pytania ?
Porozmawiaj z
konsultantem
Bilety lotnicze
Bilety lotnicze
Bilety autokarowe
Bilety autokarowe
Bilety promowe
Bilety promowe
Wynajem  samochodów
Wynajem samochodów
Wczasy i wycieczki
Wczasy i wycieczki
Transfery na lotnisko
Transfery na lotnisko
Ubezpieczenia
Ubezpieczenia
Rezerwacja hoteli
Rezerwacja hoteli
Karty
Karty
ZAREZERWUJ / KUP TERAZ

W naszej ofercie również:

Korzystamy z systemu:

Posiadamy certyfikat:


Drukuj

Niemcy - Berlin - Kurs maturalny "Abitur Deutsch ohne Stress in Berlin"

 

Wiek uczestników 15 - 18 lat

Berlińska - wakacyjna Akademia Języka Niemieckiego

Berlin - pulsująca życiem stolica Niemiec. Przed upadkiem muru berlińskiego symbol zimnej wojny i pojałtańskiego podziału świata. Obecnie najdynamiczniej rozwijające się miasto Europy, oferujące wiele atrakcji dla licznie odwiedzających je młodych ludzi z całego świata. Kurs języka niemieckiego organizowany od ponad 10 lat pod patronatem Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu przy udziale Fundacji Urban - Social z Berlina i Instytutu Dydaktyki Języka Niemieckiego Uniwersytetu Humboldta w Berlinie oraz Wydawnictwa Lektor- Klett z Poznania.

 

Zakwaterowanie

Pokoje 4-osobowe z łazienkami w ośrodku młodzieżowym położonym we wschodniej dzielnicy Berlina - Marzahn, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej umożliwiających dogodne połączenie z centrum Berlina. Ośrodek wyposażony jest w sale seminaryjne i klubowe, salkę do tenisa stołowego oraz siłownię.


Świadczenia

Zakwaterowanie: 13 noclegów.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu oraz kolacja w Polsce po przekroczeniu granicy w drodze powrotnej.

Transport: autokar z toaletą, klimatyzacją, video i barkiem lub mikrobus z klimatyzacją.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Opieka pedagogiczna, zajęcia z języka niemieckiego z polskimi lektorami i niemieckimi nativ - speakerami. Ilość godzin uzależniona jest od rodzaju wykupionego kursu. Materiały dydaktyczne do nauki języka, program turystyczny.


Program

Zajęcia językowe (nauczyciele polscy i niemiecki native-speaker) obejmują swym zakresem zarówno poziom podstawowy, jak i poziom rozszerzony egzaminu maturalnego. Ułatwia to uczniowi przygotowanie się do egzaminu bez stresu, na wybranym przez niego poziomie. Punkt ciężkości kursu stanowi ćwiczenie umiejętności komunikowania się w mowie i piśmie. Dzięki temu zdający egzamin maturalny z języka niemieckiego - na poziomie podstawowym: potrafi skutecznie uzyskiwać i prawidłowo udzielać informacji, a także relacjonować wydarzenia i umiejętnie negocjować. Oprócz tego liczne ćwiczenia konwersacyjne, zadania sprawdzające rozumienie wysłuchanych oraz przeczytanych tekstów. Doskonalenie umiejętności pisania prostych tekstów użytkowych: krótszego (bez określonego limitu słów) i dłuższego (120 - 150 słów) zgodnie ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi treści. - na poziomie rozszerzonym: potrafi sprawnie przeprowadzić rozmowę na podstawie materiału stymulującego. W czasie trwania kursu nie tylko ćwiczy się umiejętność opisu czy prezentacji, ale także wyrażanie i uzasadnianie własnej opinii, obronę swego stanowiska w dyskusji. Do tego ćwiczenia rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu czytanego, ale także wyrażanie i uzasadnianie własnej opinii, obronę swego stanowiska w dyskusji, a także poprawne rozpoznawanie struktur leksykalno-gramatycznych. Uczestnik obozu językowego doskonali także wypowiedź pisemną, pisze dłuższe teksty (200 - 250 słów) na określony temat we wskazanej formie np.: recenzja, opowiadanie, rozprawka itp. Wszyscy uczestnicy kursu maturalnego biorą udział w projekcie "Deutsch mit Berlinern" polegającym na zastosowaniu prostych zwrotów językowych i ćwiczeniu komunikowania się z Niemcami, tak aby przełamać blokadę językową i płynniej mówić po niemiecku. Na koniec kursu zostaje przeprowadzona próbna matura pisemna i ustna. W ten sposób każdy uczestnik grupy maturalnej poznaje swoje umiejętności i otrzymuje praktyczne wskazówki do dalszej pracy, tak aby jak najlepiej przygotować się do matury i zdać ją bez stresu. Kurs Abitur Deutsch in Berlin - to nie tylko intensywny i efektywny trening maturalny, ale także możliwość poznania zabytków i historii stolicy Niemiec oraz nawiązania znajomości z jej mieszkańcami. Pobyt w Berlinie to nie tylko zajęcia językowe, lecz także znakomita okazja do poznania jego zabytków, muzeów i współczesnej architektury.
Niezależnie od rodzaju wybranego kursu wszyscy zobaczą między innymi: Bramę Brandenburską, Aleksanderplatz, poznają zbiory słynnego Pergamonu, a z wysokości kopuły Reichstagu zachwycać się będą wspaniałą panoramą miasta. W trakcie całodziennej wycieczki do Poczdamu podziwiać będą wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zespół parkowo - pałacowy Sanssouci. To tylko najważniejsze ze zwiedzanych zabytków. Oprócz zwiedzania gry i zabawy sportowe, dyskoteki i spotkania z niemieckimi rówieśnikami, konkursy językowe z nagrodami. Przebywanie w naturalnym środowisku językowym sprawi, że po zakończeniu kursu, jego uczestnicy będą posługiwać się językiem niemieckim nie tylko z większą pewnością, ale także bardziej efektywnie w codziennych prostych sytuacjach. Cały program turystyczny realizowany jest środkami komunikacji miejskiej. Fakultatywnie wyjazd na Tropikalną Wyspę (40 EUR przy udziale minimum 10 osób)


Uwagi

Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, opłat za komunikację miejską i bilety wstępu niezbędne do realizacji programu turystycznego.Informacje praktyczne


Uczestnicy powinni posiadać 80 EUR na bilety wstępu i środki komunikacji miejskiej (wpłata w Berlinie u kierownika obozu). Dodatkowo zalecane kieszonkowe około 50 EUR + 40 EUR na ewentualny wyjazd na Tropikalną Wyspę. Kwalifikacja uczestników do poszczególnych grup zaawansowania odbywa się na podstawie testu przeprowadzonego na początku kursu.

Newsletter

Wysyłka ofert wycieczek i wczasów, przygotowanych specjalnie dla Ciebie.
Wysyłka pozostałych ofert turystycznych (np. promocje lotnicze, nowe usługi itp.)

Sieci

Copyright 2019 Maxima | wykonanie strony opentechnologies.pl